Teroristické útoky vnímajú aj deti: Ako s nimi o tom hovoriť, radí psychologička

Teroristické útoky vnímajú aj deti: Ako s nimi o tom hovoriť, radí psychologička

Odborníčka o detskom strachu i terorizme. Ako deťom vysvetliť hrozbu? Hovoriť, alebo nehovoriť im o nebezpečenstve a situácii, ktorá sa deje okolo nás? Ako im to podať čo najcitlivejšie?

DO AKÉHO SVETA TO RASTÚ NAŠE DETI?

Aj keď sa môže zdať, že ide o realitu nám na míle vzdialenú, opak je pravdou. V Európe, v štátoch okolo nás, sa dejú činy, ktoré berú životy deťom, mamám, otcom, ba celým rodinám.

Slovensko sa možno v porovnaní s Veľkou Britániou alebo Francúzskom zdá ako bezpečný prístav, a my dúfame, že to tak aj bude, lenže udalosti súvisiace s teroristickou hrozbou nám nesmú byť ľahostajné, a to aj z dôvodu, že mnoho Slovákov žije a cestuje do zahraničia.

Citlivo vnímame nešťastie okolo nás aj my doma, Slováci vo svojich domoch, pri televízoroch, novinách, rádiách či mobiloch. To isté aj naši potomkovia. Vnímajú, že sa niečo deje a len ťažko pred nimi ukryjeme internet, časopisy alebo televíziu.

Strach je našou súčasťou snáď odjakživa, no chceme, aby sa báli obrazu súčasného sveta aj naše deti? Máme pred nimi mlčať či vysvetliť im, čo sa odohralo v Manchesteri alebo v Paríži? Pochopia pravdu alebo ich to ešte viac vystraší?

celý článok si môžte prečitať TU

Zverejnené dňa: 29. 5. 2017

späť na zoznam